Potężna eksplozja budynku w Thornton Heath. Nie żyje 4-letnie dziecko

Potężna eksplozja budynku w Thornton Heath. Nie żyje 4-letnie dziecko

W poniedziałkowy ranek doszło do potężnej eksplozji budynku w Thornton Heath w Wielkim Londynie. Powodem tragedii był najprawdopodobniej wybuch gazu. Niestety, w zdarzeniu zginął 4-letni chłopiec. Okazało się, że mieszkańcy już od jakiegoś czasu zgłaszali, że na ulicy czuć zapach gazu.

Potężna eksplozja wręcz rozerwała budynek. W jej wyniku uszkodzone zostały dwie sąsiednie nieruchomości przy Galpin’s Road. Najprawdopodobniej przyczyną tragedii jest wybuch gazu. Od jakiegoś czasu mieszkańcy zgłaszali, że wyczuwają na ulicy jego charakterystyczny zapach. Nikt nie zareagował.

W tragedii zginęła 4-letnia dziewczynka. Do szpitala trafiły trzy osoby poszkodowane – na razie nieznany jest ich wiek. Londyńska straż pożarna ewakuowała aż 40 domów. W okolicy przez dłuższy czas nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej.

Miesiąc temu w Heysham w Lancashire w podobnych okolicznościach życie straciło dziecko, a cztery osoby dorosłe zostały ranne. Potężna eksplozja gazu w tym przypadku zniszczyła trzy domy szeregowe.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako