Aldi po raz kolejny podnosi stawkę wynagrodzenia

Aldi po raz kolejny podnosi stawkę wynagrodzenia

Sieć supermarketów Aldi podjęła decyzję o kolejnej – drugiej już w tym roku – podwyżce stawek godzinowych swoim pracownikom. Ma to związek z rosnącą presją kadrową oraz wzrostem kosztów życia w związku z rekordową inflacją.

Od 1 września pracownicy Aldi zarobią nie mniej niż 11,95 funta na godzinę w Londynie oraz 10,50 funta na godzinę poza brytyjską stolicą. Podwyżka wyniesie ok. 3,5 proc.

Zdaniem sieci supermarketów Aldi jako jedyny dyskont na Wyspach oferuje swoim pracownikom płatne przerwy. Oznacza to, że każdy pracownik ma średnio o 830 funtów wyższą pensję.

Rynek pracy w UK zmaga się z ogromnym brakiem pracowników, co jest wynikiem m.in. surowego systemu imigracyjnego po Brexicie. Z tego też względu firmy z branży budowlnaje, turystycznej, hotelarskiej oraz supermarkety muszą walczyć o pracowników.

Podwójna podwyżka w tym roku dotknęła również pracowników supermarketów Tesco oraz sieci kawiarni Pret a Manager. Wszystkie główne sieci supermarketów w UK płacą obecnie stawki wyższe od London Living Wage.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako