Elmbridge i Surrey Heath w obliczu śmieciowej katastrofy. Powód? Strajki

Elmbridge i Surrey Heath w obliczu śmieciowej katastrofy. Powód? Strajki

Pracownicy zajmujący się wywozem śmieci w Elmbridge i Surrey Heath planują serię strajków. Czy to oznacza śmieciową katastrofę?

Wysokie temperatury z pewnością nie będą sprzyjać sytuacji mieszkańców Elmbridge i Surrey Heath. Jeżeli dojdzie do strajków, najtrudniejsza sytuacja będzie pomiędzy 1 a 19 sierpnia. Członkowie związku zawodowego GMB opowiedzieli się za przeprowadzeniem strajku. Ma to związek ze sporem o wysokość wynagrodzeń.

Przez niemal trzy tygodnie z Elmbridge i Surrey Heath nie będą wywożone odpadki. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, związek zawodowy grozi kolejnymi strajkami. Od kwietnia firma Amey, która zajmuje się wywozem śmieci, dostaje sygnały o tym, że pracownicy domagają się podwyżek. Niestety, w żaden sposób na to nie odpowiada.

Miasto postara się zapewnić utrzymanie podstawowych usług w zakresie wywozu najbardziej uciążliwych odpadków, w tym odpadków spożywczych oraz innych śmieci. Najprawdopodobniej pracownicy z innych serwisów zostaną tymczasowo przekierowani do odbioru śmieci z ulic.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako