Londyn: Co dalej z nocnymi połączeniami metrem?

Londyn: Co dalej z nocnymi połączeniami metrem?

Problemy finansowe w Transport for London (TfL) sprawiły, że nocne połączenia metrem nie będą rozbudowywane w najbliższej przyszłości. Tak sugeruje stołeczny City Hall.

Usługa Night Tube została wprowadzona w 2016 roku. Stopniowo ją rozszerzano do 2018 roku. Objęła wówczas 5 z 11 linii metra. Później projekt stanął w miejscu. Burmistrz Sadiq Khan chciał rozbudowy nocnego transportu, jednak wybuch pandemii koronawirusa pokrzyżował te zamierzenia. Środki były potrzebne na bardziej priorytetowe zadania.

Amy Lame, która jest odpowiedzialna za nocną gospodarkę w Londynie, powiedziała, że rozwój Night Tube jest czymś ważnym i pożądanym, jednak na chwilę obecną niemożliwym do zrealizowania.

Transport for London ma problemy finansowe, które wynikły z powodu pandemii koronawirusa oraz polityki rządu. Night Tube było jedną z pierwszych usług zawieszonych na początku pandemii. Nocne przejazdy metrem przywrócono dopiero kilka miesięcy po ostatnim lockdownie. Nastąpiło to jednak częściowo, głównie na liniach Central, Victoria, Jubilee, Northern oraz Piccadilly w piątki i soboty.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako