Król Karol III obrzucony jajkami podczas wizyty w York

Król Karol III obrzucony jajkami podczas wizyty w York

Król Karol III w trakcie wizyty w Yorku został obrzucony jajkami. Sprawcą ataku był student University of York. Mężczyzna został aresztowany. W sieci można znaleźć nagrania z tego zajścia.

Król Karol III pojawił się w mieście York, w hrabstwie North Yorkshire w ramach oficjalnej królewskiej wizyty. Podczas ceremonii nawiązującej do wielowiekowej tradycji przywitania i pozdrowienia mieszkańców tego miasta monarcha i jego żona zostali obrzuceni jajkami.

Szybko zidentyfikowano osobę odpowiedzialną za atak. Podczas zatrzymania miał krzyczeć: „ten kraj został zbudowany na krwi niewolników”. Okazało się, że sprawcą jest 23-letni student University of York. Usłyszy on zarzuty dotyczące naruszenia porządku publicznego. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie.

Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami 23-latek jest aktywistą ekologicznym, który w lokalnych wyborach startował z listy brytyjskiej Partii Zielonych.

Wobec mężczyzny mają zostać podjęte odpowiednie działania zgodne z wewnętrznymi procedurami – zapowiedziały władze University od York.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako