Black Friday i Cyber Monday w tle ze strajkami pracowników Royal Mail

Black Friday i Cyber Monday w tle ze strajkami pracowników Royal Mail

Już w tym miesiącu pracownicy Royal Mail planują przeprowadzenie dwóch 48-godzinnych strajków podczas kluczowych dni dla handlu internetowego. Mowa o Black Friday oraz Cyber Monday. Powodem ma być spór o wysokość wynagrodzeń oraz warunki pracy.

Według doniesień dziennika „Metro” na spotkaniu związku zawodowego Communication Workers Union (CWU) jego członkowie pmawiali propozycję oferty płącowej przedstawionej przez Royal Mail. Nie spotkała się ona z ich uznaniem. Ok 115 tys. pracowników Royal Mail pozostaje zaangażowanych w długotrwały konflikt z tym pracodawcą.

Akcja strajkowa ma zostać przeprowadzona w najbardziej intensywnym okresie zakupowym – podczas Black Friday (25 listopada) oraz Cyber Monday (28 listopada). Są to popularne dni wśród osób, które składają pierwsze zamówienia na świąteczne prezenty.

CWU poinformował, że odwołał protesty zaplanowane na 12 i 14 listopada po otrzymaniu pisma z kancelarii prawniczej Royal Mail. Zaznaczono jednak, że akcja strajkowa ma być kontynuowana w okresie przedświątecznym. Decyzja ta może ulec zmianie, jeżeli nastąpi pozytywne rozstrzygnięcie sporu.

Rzecznik Royal Mail oświadczył, że w poniedziałek 31 października Royal Mail zaproponował nową ofertę płacową osobom należącym do związku CWU. Jest to wartość 9 proc. przez okres dwóch lat, wbrew odnotowywanym stratom w pierwszej połowie tego roku.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako