Dover: Atak na centrum imigracyjne

Dover: Atak na centrum imigracyjne

W Dover doszło do ataku na centrum imigracyjne. Napastnik obrzucił budynek butelkami z benzyną, a następnie popełnił samobójstwo. Jego celem najprawdopodobniej byli imigranci, którzy przybyli do UK dzień wcześniej przez kanał La Manche.

Do tych tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę 30 października w późnych godzinach porannych. Napastnik podjechał pod centrum imigracyjne brytyjskiego Border Force. Podano, że był to mężczyzna o białym kolorze skóry, w średnim wieku, w biało-niebieskiej koszuli w kratkę. Poruszał się białym samochodem typu SUV marki SEAT. Sprawca miał rzucać w kierunku budynków rządowych trzy bomby domowej roboty – butelki z benzyną z fajerwerkami. Dwie z nich wybuchły, jedna nie. Doszło do niewielkiego pożaru.

W wyniku tych zdarzeń jedna lub dwie osoby odniosły niegroźne obrażenia. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Szybko zlokalizowano sprawcę ataku, który udał się na pobliską stację benzynową. Tam miał popełnić samobójstwo.

W sobotę przez kanał La Manche przedostało się ok. 1000 osób. W 2022 roku ogółem liczba imigrantów, którzy przedostali się z Francji do UK, przekroczyła 40 tys. Po niedzielnych wydarzeniach ok. 700 migrantów przewieziono do ośrodka Manston dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Policja poinformowała, że na razie nic nie wskazuje na to, aby ten incydent miał charakter terrorystyczny.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako