Pięciokrotny wzrost mandatu za jazdę pociągiem bez biletu!

Pięciokrotny wzrost mandatu za jazdę pociągiem bez biletu!

Brytyjski Department for Tranport poinformował o podniesieniu wymiaru kary za podróż pociągiem bez ważnego biletu. Koszt przejażdżki na gapę wzrośnie aż pięciokrotnie od przyszłego roku! Aktualnie jest to 20 funtów, jednak wraz z 2023 rokiem należy spodziewać się wzrostu kary do 100 funtów.

Brytyjski rząd poinformował, że wzrośnie kara za uchylanie się od opłat kolejowych w Anglii. Pasażerowie na gapę zamiast 20 funtów zapłacą 100 funtów! Takie zmiany czekają Brytyjczyków od stycznia 2023 roku. Osoby, które nie będą zwlekały z opłatą grzywny, mogą liczyć na obniżkę. Jeżeli kara zostanie opłacona do 21 dni od jej otrzymania, to rabat wyniesie aż 50 proc. Do tej kwoty należy także doliczyć należność za niekupiony uprzednio bilet.

Brytyjskie ministerstwo transportu podkreśla, że obowiązujące stawki nie były aktualizowane od 2005 roku. Oznacza to zatem, że nie odpowiadają one obecnym realiom finansowym, które panują w UK. Ponadto dotychczasowa wysokość grzywien nie jest wystarczającym środkiem odstraszającym dla osób, które uchylają się od opłat.

Tak duży wzrost mandatu ma zatem stanowić skuteczny sposób na odstraszenie osób od jeżdżenia pociągami na gapę. Nowe stawki mandatów mają powstrzymać tysiące ludzi od jeżdżenia za darmo na koszt podatników.

Według szacunków przemysł kolejowy musi co rocznie dołożyć ok. 240 mln funtów przez osoby, które uchylają się od opłat.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako