Mieszkańcy UK coraz częściej składają wnioski o niewypłacalność

Mieszkańcy UK coraz częściej składają wnioski o niewypłacalność

Rządowa agencja Insolvency Service zajmująca się przyznawaniem i nadzorowaniem procesu niewypłacalności poinformowała, że w ciągu 3 miesięcy (do września włącznie) status ten otrzymało blisko 28 tys. mieszkańców UK.

Z oficjalnych danych wynika, że coraz więcej osób fizycznych ma trudności w związku z presją wynikającą z rosnących kosztów życia. Sytuacja zmusiła część mieszkańców UK do złożenia wniosku o przyznanie statusu niewypłacalności.

Agencja Insolvency Service poinformowała, że w sumie status osób niewypłacalnych w ostatnich miesiącach otrzymało 27,9 tys. osób. Jest to o 5 proc. mniej niż 3 miesiące wcześniej, ale o 2 proc. więcej niż rok temu w tym samym okresie.

Status ten otrzymują osoby, które m.in. zbankrutowały, skorzystały z DRO (program umorzenia długów) oraz podpisały dobrowolne porozumienie IVA z wierzycielami. Z danych Insolvency Service wynika, że spadła liczba osób korzystających z DRO i IVA. Wzrosła natomiast ilość przypadków osób ogłaszających bankructwo.

18,3 tys. osób złożyło wniosek o przerwę od długów (tzw. Financial Breathing Space). Jest to wzrost o 18 proc. rok do roku.

We wrześniu inflacja w UK przekroczyła 10 proc. i osiągnęła pułap 10,1 proc. To najwyższy poziom tego wskaźnika w UK od 40 lat.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako