Król Karol III z tortem na twarzy?

Król Karol III z tortem na twarzy?

Aktywiści z Just Stop Oil przeprowadzili kolejną akcję, która ma na celu zwrócenie uwagi na kryzys klimatyczny. Tym razem tortem w twarz dostała figura woskowa króla Karola III w słynnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie. Dokonała tego para aktywistów.

Nagranie, które pojawiło się w sieci, przedstawia dwójkę aktywistów, którzy krzyczą: „Nie czas na słowa, czas na działanie”. Następnie obrzucają tortem figurę woskową króla Karola III. Jeden z pracowników muzeum krzyczy: „Stop!”, jednak para nic sobie z tego nie robi. Aktywiści zdejmują wierzchnią warstwę ubrań i odsłaniają koszulki z napisem „Just Stop Oil”.

Policja poinformowała, że w związku z incydentem zostały aresztowane cztery osoby. Usłyszały one zarzuty dotyczące spowodowania szkód mających charakter przestępstwa.

Nie jest to odosobniony przypadek z udziałem aktywistów z grupy Just Stop Oil. Wcześniej oblali zupą pomidorową słynny obraz „Słoneczniki” Vincenta van Gogha, który znajdował się w National Gallery w Londynie. Ponadto oblali farbą witrynę domu towarowego Harrods oraz zablokowali kultowe przejście dla pieszych na Abbey Road.

Zdaniem aktywistów akcja w muzeum Madame Tussaud to odwet za to, że król Karol III zrezygnował z zamiaru wygłoszenia przemówienia na konferencji Cop27. Just Stop Oil to grupa aktywistów z UK, która stara się zwrócić uwagę na postępujący kryzys klimatyczny. Jej głównym celem jest skłonienie rządu w Wielkiej Brytanii do zaprzestania wydawania licencji na wydobycie pali kopalnych.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako