Leeds: Głośne eksplozje oraz ewakuacja pubów i restauracji

Leeds: Głośne eksplozje oraz ewakuacja pubów i restauracji

W sobotę wieczorem w centrum Leeds doszło do ogromnego pożaru. Strażacy walczyli z żywiołem aż do niedzielnego poranka. Konieczne okazało się przeprowadzenie ewakuacji okolicznych pubów i restauracji.

W centrum Leeds pożar wybuchł na najwyższych piętrach opuszczonego wieżowca przy Cookridge Street w okolicy miejskiego Millennium Square, około godziny 19:50 w sobotę. Konieczna okazała się ewakuacja pobliskich pubów i restauracji. Jeszcze w niedzielny poranek straż pożarna walczyła z żywiołem. Utworzono kordon bezpieczeństwa, ponieważ konstrukcja budynku stanowiła potencjalne zagrożenie.

Z ogniem walczyły ekipy strażackie z siedmiu różnych jednostek pożarnych.

Za zdjęciach dostarczonych przez świadków zdarzenia widać olbrzymi płomień w pobliżu placu budowy. Zdaniem niektórych z nich słychać było głośne eksplozje i trzaski. Ogień widoczny był w górnej części budynku. Dolna część wyglądała na nienaruszoną.

Według dotychczasowych ustaleń pożar wybuchł w budynku, który jest placem budowy i niegdyś należą do Rady Miejskiej. To zabytkowy obiekt, który obecnie przekształcany jest w mieszkania studenckie. Pierwsze zgłoszenia o ogniu odebrano przed godziną 20:00.

Yorkshire Ambulance oddelegowało na miejsce pożaru zespół reagowania w obszarach niebezpiecznych (HART). Miał on wesprzeć lokalnych sanitariuszy. Nie odnotowano żadnych ofiar. Policja West Yorkshire zajęła się zamykaniem dróg, aby odciąć niebezpieczny teren.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako