Brytyjski rząd ogłosił pakiet wsparcia dla firm. Rachunki za energię będą niższe

Brytyjski rząd ogłosił pakiet wsparcia dla firm. Rachunki za energię będą niższe

W Wielkiej Brytanii rachunki za energię elektryczną dla brytyjskich przedsiębiorstw zostaną obniżone o około połowę. Brytyjski rząd ogłosił zimowy pakiet wsparcia dla firm.

Opublikowany rządowy program zakłada wprowadzenie niższego limitu cen energii elektrycznej i gazu. W ten sposób brytyjskie przedsiębiorstwa mają być chronione przed upadkiem. Limit będzie obowiązywał przez pół roku – od 1 października 2022 roku.

Pomoc rządowa będzie skierowana zarówno do sektora prywatnego, jak i instytucji. Na wsparcie mogą liczyć również szpitale, szkoły oraz organizacje charytatywne. Grupy branżowe z zadowoleniem przyjęły nowy rządowy projekt. Jednocześnie zapowiedziały, że po okresie zimowym najpewniej będzie potrzebne dalsze wsparcie.

Rządowy program wsparcia zostanie poddany ocenie po około trzech miesiącach funkcjonowania. Nie wyklucza się, że zostanie przedłużony dla sektorów, które będą znajdowały się w grupie największego ryzyka gospodarczego. Nie wiadomo jednak, co to będą za branże.

Brytyjski rząd przeznaczył 150 miliardów funtów w ramach pakietu zimowej pomocy dla przedsiębiorstw. Firmy mają mieć zagwarantowane, że rachunki za energię elektryczną w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będą o połowę mniejsze, niż oczekiwano.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako