Londyn: Atak nożownika. Dwóch policjantów zostało rannych

Londyn: Atak nożownika. Dwóch policjantów zostało rannych

W centrum Londynu doszło do ataku na policjantów. W okolicach Leicester Square dwóch funkcjonariuszy Met Police zostało ranionych nożem. Napastnika udało się zatrzymać.

Do zdarzenia doszło 16 września w godzinach porannych. Policjanci zostali zaatakowani w czasie, gdy interweniowali w sprawie podejrzanej osoby w pobliżu skrzyżowania. Z relacji świadków wynika, że atak nożownika był naprawdę przerażający. Młoda funkcjonariuszka została raniona w ramię. Jej obrażenia są bardzo poważne i mogą mieć wpływ na jej życie. Drugi funkcjonariusz został dźgnięty nożem – trzykrotnie w szyję i raz w klatkę piersiową. Rokowania w jego przypadku są jednak lepsze.

Napastnika udało się zatrzymać. Sprawca został unieszkodliwiony przez innych funkcjonariuszy przy użyciu paralizatora. Początkowo trafił on do szpitala, a następnie został przetransportowany do aresztu, gdzie pozostaje pod nadzorem Met Police. Usłyszy on zarzuty spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała oraz napaści na policjantów.

Met Police wydało komunikat, z którego wynika, że wydarzenia te nie miał żadnego związku z przygotowaniami do pogrzebu Elżbiety II. Nic również nie wskazuje na to, że był to atak terrorystyczny.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako