Nawet 12 godzin, by pożegnać królową. Trumna będzie wystawiona od środy

Nawet 12 godzin, by pożegnać królową. Trumna będzie wystawiona od środy

Władze Londynu informują mieszkańców, którzy chcą pożegnać królową w Westminster Hall, aby przygotowali się do konieczności odczekania w 12-godzinnej kolejce. W transporcie mogą występować opóźnienia i utrudnienia w okresie żałoby. Szacuje się, że koło zamkniętej trumny Elżbiety II będzie chciało przejść nawet milion osób.

Trumna z ciałem królowej ma być wystawiona na widok publiczny w pałacu Westminsterskim w Londynie, w siedzibie parlamentu od środy, od godziny 17:00 do 19 września do 6:30. Królową będzie można pożegnać przez całą dobę. Trumna stanie na katafalku w Westminister Hall. Należy jednak spodziewać się konieczności odstania w długiej kolejce ze względu na dużą liczbę osób, które chcą po raz ostatnio pożegnać Elżbietę II.

Według szacunków hołd królowej będzie chciało oddać nawet milion osób. Trumna ma również zostać wystawiona na widok publiczny w katedrze w Edynburgu przez 24 godziny od poniedziałkowego popołudnia.

Transport for London informuje, że należy spodziewać się tego, że wszystkie węzły komunikacyjne, w tym drogowe, będą zatłoczone. Zdaniem urzędników odpowiedzialnych za logistykę pożegnania królowej, liczba żałobników może być porównywalna do liczby osób, które uczestniczyły w pogrzebie papieża Jana Pawła II.

Elżbieta II zmarła w ubiegły czwartek na zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Piastowała funkcję królowej przez ponad 70 lat.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako