W sali posiedzeń Izby Gmin aktywiści klimatyczni przykleili się do podłogi

W sali posiedzeń Izby Gmin aktywiści klimatyczni przykleili się do podłogi

Pięć osób z organizacji Extinction Rebellion (XR) wdarło się do Sali obrad brytyjskiej Izby Gmin. Aktywiści ekologiczni przykleili się do podłogi. Brytyjski parlament ma przerwę wakacyjną do najbliższego poniedziałku.

Na profilu XR na Twitterze pojawiło się zdjęcie aktywistów, którzy przykleili się wokół fotela spikera. Dwie osoby dzierżą w dłoniach transparenty z napisami: „Pozwólmy ludziom zdecydować” oraz „Zgromadzenie obywateli teraz”. Transparenty Extinction Rebellion zostały umieszczone również w innych miejscach w Pałacu Westminsterskim, siedzibie brytyjskiego parlamentu.

Organizacja Extinction Rebellion powstała w 2018 roku. Przekonuje, że należy podjąć radykalne działania ze względu na kryzys klimatyczny. Aktywiści wielokrotnie przeprowadzali protesty, w tym przyklejali się do jezdni, budynków rządowych, banków, rafinerii, a nawet samolotów. Brytyjski rząd otwarcie krytykuje tego typu działania. Jego zdaniem XR nadużywa prawa do demokratycznego wyrażania swoich opinii. Rząd uważa, że protesty zakłócają życie innym ludziom.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako