Eurostar nie będzie kursował pomiędzy Londynem a Paryżem

Eurostar nie będzie kursował pomiędzy Londynem a Paryżem

Eurostar poinformował, że od czerwca 2023 roku nie będzie kursował bezpośrednio z Londynu do Disneylandu w Paryżu. Powodem tego stanu rzeczy ma być Brexit oraz ożywienie gospodarcze po pandemii.

Aktualnie turyści mogą dostać się ze stacji St Pancras w Londynie bezpośrednio do Disneylandu w ciągu niespełna 2 godzin 50 minut. Eurostar ogłosił jednak, że połączenia z parkiem rozrywki zostaną zawieszone w czerwcu 2023 roku.

Turyście będą zmuszeni przesiadać się na stacjach Lille lub Paryż, aby dotrzeć do popularnego kompleksu w miejscowości Chessy (20 mil na wschód od Paryża). Ostatni kurs pociąg ma odbyć się 5 czerwca 2023 roku.

Do sprzedaży nie trafiły jeszcze bilety na czerwiec przyszłego roku. Dlatego też taka decyzja nie wpłynie na rezerwacje klientów.

Informacja o zawieszeniu połączeń wywołała burzę w mediach społecznościowych. Z takiego rozwiązania chętnie korzystały m.in. rodziny z dziećmi, podjeżdżając pod samo wejście parku rozrywki Disneyland. Zasugerowano, że taki krok może doprowadzić do gwałtownego wzrostu liczby turystów podróżujących samolotem.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako