Met Office wydało ostrzeżenia przed powodziami w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Met Office wydało ostrzeżenia przed powodziami w Wielkiej Brytanii i Irlandii

W poniedziałek nad Wielką Brytanią przeszła burza. W jej wyniku w część rejonów Devon i Kornwalii zostało zalanych. Met Office wydało żółte alerty na wtorek i środę. Dotyczą one wyładowań atmosferycznych i obfitych opadów.

W poniedziałek w południowo-zachodniej części kraju, w Kornwalii i Devon, mieliśmy do czynienia z ulewnymi deszczami. Wywołały one powodzie. W tych regionach obowiązywał bursztynowy alert pogodowy. Niestety, z pewnością ulewne deszcze nie złagodzą utrzymującej się w kraju suszy. Woda deszczowa nie może przesiąkać do suchej gleby – spływa z niej i właśnie to jest głównym powodem powodzi na niektórych obszarach.

W większości rejonów nadal obowiązują alerty pogodowe Met Office w związku z ryzykiem wystąpienia gwałtownych burz i obfitych opadów. Wtorek przyniesie ulewy w całej Szkocji, jednak mają one stopniowo ustępować wraz z upływem czasu. Irlandia Północna ma natomiast pozostać dość sucha.

We wtorek temperatury mają być niższe. Nadal ma być wilgotno. W środę natomiast opady mają dotrzeć do środkowej i południowej Anglii, gdzie temperatury nie przekroczą 26 stopni Celsjusza.

Podróżni powinni mieć na uwadze złe warunki pogodowe. W nadchodzących dniach możemy spodziewać się m.in. ulewnych deszczy, gradu, wyładowań atmosferycznych oraz gwałtownych powodzi.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako