W Londynie coraz więcej samochodów elektrycznych

W Londynie coraz więcej samochodów elektrycznych

Grupa New AutoMotive przedstawiła raport, z którego wynika, że połowa wszystkich nowych samochodów kupionych w Londynie to pojazdy elektryczne. Zwraca się uwagę na spadek popytu na samochody z silnikiem Diesla.

W czerwcu w stolicy Wielkiej Brytanii łącznie zarejestrowano niemal 6000 samochodów elektrycznych oraz 5800 samochodów na benzynę. Oznacza to, że „elektryki” powoli zaczynają dominować na rynku motoryzacyjnym w Londynie.

Warto także zaznaczyć, że w tym czasie w stolicy UK sprzedano niecałe 600 aut z silnikiem Diesla. Od początku roku sprzedaż oleju napędowego spadła niemal o połowę na stacjach benzynowych.

Londyn przoduje w dążeniu do przestawienia się na ekologiczne środki transportu. Zdaniem grupy New AutoMotive (organizacja non-profit, która promuje korzyści przejścia na pojazdy elektryczne) Londyńczycy nie tylko dbają w ten sposób o jakość powietrza, ale również oszczędzają na paliwie.

Z drugiej jednak strony należy zauważyć, że poza Londynem udział „elektryków” na rynku stanowi jedynie 16 proc.

Od 2024 roku samochody elektryczne mają stanowić co najmniej 22 proc. oferty handlowej w salonach. Natomiast od 2030 roku w UK będzie obowiązywał zakaz sprzedaży nowych pojazdów z silnikami benzynowymi i Diesla.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako