Przewozisz psa samochodem? Jeżeli robisz to nieprawidłowo, możesz otrzymać mandat w wysokości 5 tys. funtów

Przewozisz psa samochodem? Jeżeli robisz to nieprawidłowo, możesz otrzymać mandat w wysokości 5 tys. funtów

Przewożąc psa lub kota samochodem w UK, należy stosować się do pewnych przepisów. Ich złamanie może grozić mandatem 5 tys. funtów.

Niewłaściwy sposób przewozu psa, kota lub innego zwierzęcia domowego może grozić wysoką karą. Kierowcy muszą liczyć się z mandatem 5 tys. funtów. W skrajnych przypadkach może im grozić zakaz prowadzenia pojazdu oraz konieczność powtórnego przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy.

Brytyjski kodeks drogowy jasno wskazuje, jak powinno się przewozić zwierzaki w samochodzie. Odpowiedzialność za zabezpieczenie psa czy kota podczas jazdy ciąży na kierowcy pojazdu.

Zgodnie z prawem zwierzak nie może rozpraszać uwagi kierowcy swoimi ruchami oraz przemieszczaniem się po aucie. Pupil musi być zabezpieczony w taki sposób, aby nie wyrządzić nikomu krzywdy podczas jazdy – zarówno sobie samemu, jak i kierowcy czy pasażerom.

Kodeks drogowy zaleca, aby do przewozu zwierzaka używać specjalnego transportera dla zwierząt, większej klatki lub skorzystać z uprzęży pozwalającej na przymocowanie w samochodzie.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako