Anglia: Opłaty za recepty NHS nie wzrosną

Anglia: Opłaty za recepty NHS nie wzrosną

Corocznie opłaty za wystawienie recepty w Anglii podnoszone są o wskaźnik inflacji. W tym roku będzie jednak inaczej. Brytyjski rząd zdecydował, aby zamrozić ceny recept NHS ze względu na rosnące koszty życia w UK.

Minister zdrowia Sajid Javid podjął decyzję o zamrożeniu opłat za wystawianie recept NHS w Anlii. W ten sposób chce, aby w kieszeniach mieszkańców pozostało więcej pieniędzy. Jest to pierwsza tego typu decyzja w UK od 12 lat. Według szacunków pozwoli to mieszkańcom zaoszczędzić blisko 17 mln funtów.

Opłata za pojedynczą receptę ma się utrzymać na poziomie 9,35 funta. W przypadku zaświadczenia NHS Prescription Prepayment Certificate (PPC) na okres trzech miesięcy mowa o 30,25 funta. Natomiast zaświadczenie PPC na rok ma kosztować 108,10 funta.

Zamrożenie opłat za recepty NHS jest częścią planu, który ma pomóc mieszkańcom UK w walce z rosnącymi kosztami życia. Boris Johnson wezwał ministrów do tego, aby kreatywniej podchodzili do kwestii znajdowania sposobów, które mają realnie wesprzeć brytyjskie rodziny w trudnej sytuacji finansowej.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako