Landlord oferował mieszkanie za seks. Skończył w więzieniu

Landlord oferował mieszkanie za seks. Skończył w więzieniu

53-letni landlord szukał w Internecie młodych oraz bezrobotnych kobiet, które w zamian za możliwość mieszkania u niego w domu, świadczyłyby mu usługi seksualne. Mężczyzna to pierwsza osoba w Anglii i Walii skazana za przestępstwa określane mianem „seks za czynsz” (sex-for-rent). Sąd wysłał go za kratki na 12 miesięcy.

Proceder wynajmowania mieszkań w zamian za seks jest dobrze znanym problemem w UK. Sąd właśnie skazał jednego z landlordów, który w ten obrzydliwy sposób wykorzystywał bezbronne kobiety.

Rozprawa odbyła się w Guildford Crown Court. Okazało się, że jedną z ofiar 53-latka była bezdomna kobieta, która określiła się jako „zdesperowaną”. Landlord przyznał się do winy za kontrolowanie prostytucji dla zysku. Ponadto usłyszał dwa inne zarzuty dotyczące podżegania do prostytucji dla zysku.

Sprawą 53-latka w 2018 roku zainteresowali się dziennikarze. Śledztwo oficjalnie wszczęto dopiero w 2019 roku. Pomimo interwencji i konfrontacji dziennikarzy landlord do tego czasu nadal zamieszczał niemoralne ogłoszenia w sieci. Wymagał on od kobiet, aby w zamian za użyczenie im pokoju, m.in. chodziły po domu w bikini i świadczyły mu usługi seksualne.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako