Wyłudzili ponad 700 tys. funtów. Teraz mogą spędzić 12 lat w więzieniu

Wyłudzili ponad 700 tys. funtów. Teraz mogą spędzić 12 lat w więzieniu

Philip i Laura B. oraz matka kobiety mogą spędzić nawet 12 lat w więzieniu. Okazało się, że wyłudzili oni ponad 700 tys. funtów w pobranych zasiłkach. Z czasem wyszło na jaw, że ta forma pomocy im nie przysługiwała.

Frances N., czyli matka Laury twierdziła, że w latach 2005-2018 cierpiała na schorzenie neurologiczne. Później to sama Laura przyznała, że jest jedną z najmłodszych osób cierpiących na demencję. W 2017 roku Philip i Laura B. pojawili się w programie ITV, gdzie opowiadali o demencji Laury oraz jej matki.

Oszustwo wyszło na jaw dzięki czujności sąsiadów. Do rodziny zaczęły przychodzić liczne paczki. Okazało się, że państwo B. zamawiali wiele rzeczy, jakby płacenie za zakupione przedmioty nie było dla nich żadnym problemem. Praktycznie codziennie przyjeżdżały furgonetki Amazona. Następnie na podjeździe rodziny pojawiło się nowe Volvo.

Philip, Laura i jej matka, Frances zostali oskarżeni o wyłudzenie niemal 734 tys. funtów tytułem zasiłku opiekuńczego. Pomoc ta przysługuje osobom, które wymagają pomocy i chcą opłacić usługi opiekuńcze. Prawnik reprezentujący Laurę B. utrzymuje, że jego klienta w przeszłości zmagała się z poważnymi schorzeniami neurologicznymi i nadal cierpi z ich powodu. Jego zdaniem kobieta wymaga specjalistycznego leczenia.

Za oszustwo zasiłkowe grozi im nawet 12 lat więzienia.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako