350 funtów miesięcznie dla osób, które przyjmą uchodźców z Ukrainy pod swój dach

350 funtów miesięcznie dla osób, które przyjmą uchodźców z Ukrainy pod swój dach

Brytyjczycy, którzy zdecydują się pomóc ukraińskim uchodźcom i przyjąć ich pod swój dach, otrzymają 350 funtów miesięcznie. Warunkiem jest m.in. zapewnienie pomocy przez minimum 6 miesięcy.

Program o nazwie „Domy dla Uchodźców” powstał głównie z myślą o osobach uciekających z ogarniętej wojny Ukrainą. Skierowany jest do osób, które nie mają żadnych powiązań rodzinnych w Wielkiej Brytanii.

Od poniedziałku osoby zainteresowane udzieleniem pomocy Ukraińców mogą rejestrować swoje oferty. Od piątku będą one dopasowywane do bieżącego zapotrzebowania. Zdaniem ministra ds. wyrównywania szans, budownictwa i społeczności lokalnych, Michaela Gove’a do UK mogą trafić dziesiątki tysięcy Ukraińców. Władze lokalne mają otrzymać po 10 tys. funtów na osobę. Środki te mają zostać przeznaczone do włączenia Ukraińców w system edukacji oraz opieki zdrowotnej. Osoby z Ukrainy będą mogły pozostać w Wielkiej Brytanii przez 3 lata i w tym czasie będą miały prawo do pracy czy świadczeń.

Od kilku dni wnioski wizowe mogą składać Ukraińcy, którzy mają krewnych w Wielkiej Brytanii. Dotychczas przyznano nieco ponad 3000 wiz. Rząd bada również, czy jest możliwość zakwaterowania Ukraińców w nieruchomościach zarekwirowanych rosyjskim oligarchom.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako