Książę Andrzej stracił tytuły wojskowe i przywileje królewskie

Książę Andrzej stracił tytuły wojskowe i przywileje królewskie

Brytyjski książę Andrzej zrezygnował ze wszystkich tytułów wojskowych oraz królewskich przywilejów. Nie może również korzystać z tytułu „Jego Królewska Wysokość”. W związku z tym w procesie, który wytoczyła mu Virginia Giuffre, będzie uczestniczył jako „zwykły” obywatel. Takie oświadczenie wydał pałac Buckingham.

Tytuły wojskowe i patronaty królewskie księcia Yorku zostały zwrócone Królowej Elżbiecie II. Jej średni syn nie będzie pełnił żadnych funkcji publicznych, a w sprawie wytyczonej mu przez Virginię Giuffre, będzie występował jako osoba prywatna. Książę Andrzej nie będzie się również posługiwał tytułem „Jego Królewska Wysokość”.

Virginia Giuffre złożyła wniosek przeciwko księciu Andrzejowi w sierpniu ub. r. Zeznała, że w 2001 roku, kiedy miała 17 lat, była wykorzystana seksualnie przez syna Elżbiety II. W sprawę zamieszany jest również Jeffrey Epstein, finansista i przestępca seksualny.

Być może cała sprawa zakończy się ugodą pozasądową i wypłatą odszkodowania Virginii Giuffre. Jej prawnik zapowiada jednak, że kobieta będzie chciała również przeprosin i oficjalnego przyznania się do winy. W 2009 roku uzyskała ona 500 tys. dolarów od Jeffreya Epsteina za zrezygnowanie z roszczeń wobec niego.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako