Birmingham: Lekarz oznaczał swoich pacjentów, wypalając im na organach swoje inicjały

Birmingham: Lekarz oznaczał swoich pacjentów, wypalając im na organach swoje inicjały

Pracujący w szpitalu w Birmingham doktor Simon B. podczas operacji przeszczepu narządów oznaczał swoich pacjentów. Chirurg na organach pozostawiał swoje inicjały.

Historia praktyk Simona B. sięga roku 2013. Proceder wykryto przez przypadek. Podczas operacji jednej z jego pacjentek na wątrobie odkryto dwie litery „SB”. Okazało się, że są to inicjały lekarza przeprowadzającego przeszczep wątroby. Takie oznaczenie potwierdzono również u mężczyzny, u którego Simon B. dokonywał przeszczepu.

Chirurg przyznał się, że oznaczał swoich pacjentów. Sprawa trafiła przed Medical Practitioners Tribunal Service (MPTS). Czyn lekarza uznano za „zawodową arogancję”. Działania Simona B. negatywnie wpłynęły na zaufanie publiczne, jakim darzono zawód lekarza.

Co prawda, chirurg w żaden sposób nie zaszkodził swoim pacjentom – ich stanowi fizycznemu. Jednak stwierdzono, że jego działanie było krzywdzące emocjonalnie.

W grudniu 2020 roku chirurg został zawieszony w prawie do wykonywania lekarza na co najmniej 5 miesięcy. Nakaz ten został uchylony 10 stycznia 2022 roku. General Medical Council (GMC) odwołało się o od tej decyzji. Sprawa ponownie trafiła do rozpatrzenia przez Medical Practitioners Tribunal Service.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako