Kobieta została zwolniona z pracy, ponieważ jest… za niska

Kobieta została zwolniona z pracy, ponieważ jest… za niska

Tracey Scholes to kobieta, która pracowała w Manchesterze jako kierowca autobusu. Kobieta jednak została zwolniona z pracy za swój niski wzrost. W sprawie przywrócenia jej na dotychczasowe stanowisko petycję podpisało ponad 13 tys. osób.

57-letnia kobieta rozpoczęła pracę jako kierowca autobusu 34 lata temu. I to właśnie po 34 latach wzorowej pracy postanowiono ją zwolnić, ponieważ jest za niska. Nowy model autobusu jest tak skonstruowany, że kobieta, odchylając się do tyłu i patrząc w lusterko wsteczne, nie może dosięgnąć pedałów. Dotychczas Scholes nie miała takich problemów.

Kobieta została zwolniona z 12-tygodniowym wypowiedzeniem. Wsparł ją związek zawodowy Unite, w wyniku czego jej dotychczasowy pracodawca – Go North West – zaproponował jej możliwość jeżdżenia na innych trasach, po których poruszają się inne modele autobusów. Praca ta dotyczy jednak mniejszej ilości godzin oraz niższego wynagrodzenia. Kobieta jest wdową i ma trójkę dzieci na utrzymaniu. Ponadto spłaca kredyt hipoteczny. Nie może więc zgodzić się na cięcia pensji.

Petycję w sprawie Scholes podpisało 13 tys. osób. Wspierają ją również koledzy z pracy. Rzecznik firmy uważa, że kobieta uzyskała kilka propozycji, jednak z żadnej nie skorzystała – stąd decyzja o rozwiązaniu umowy.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako