UK: Kolejny dostawca energii ogłosił upadłość

UK: Kolejny dostawca energii ogłosił upadłość

Bulb Energy jest siódmym co do wielkości dostawcą energii w Wielkiej Brytanii. Poinformowała ona, że przechodzi pod zarząd komisaryczny, co oznacza ogłoszenie bankructwa. Ze względu na rosnące ceny energii od września aż 21 firm zniknęło z rynku. Teraz jako 22. bankrutujący dostawca do tego grona dołącza Bulb Energy.

Bulb Energy to największy dostawca energii, któremu nie udało się przetrwać wzrostu cen energii. Obsługuje ok. 1,7 mln klientów. Dotychczas bankructwo ogłosiła m.in. Avro Energy, która miała 580 tys. klientów.

Bulb Energy to pierwsza firma, wobec której zastosowano procedurę naprawczą (specjalny reżim administracyjny). Jest to praktyka stosowana, gdy firma energetyczna upada, a jej klientów jest za dużo, aby móc ich wszystkich przenieść do innej, jednej firmy. Podjęte działania będą miały za zadanie zagwarantować klientom, że nie zostaną oni nagle bez energii.

Ofgem nie złożył jeszcze stosownego wniosku o to, aby poddać Bulb Energy reżimem administracyjnym, jednak wiele wskazuje na to, że nastąpi to w ciągu najbliższych dni.

W lipcu br. na brytyjskim rynku funkcjonowało 49 dostawców energii. W związku z falą podwyżek energii niemal połowa z nich ogłosiła upadłość.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako