Southampton: Policyjny pościg za polskimi złodziejami samochodów

Southampton: Policyjny pościg za polskimi złodziejami samochodów

W Southampton policyjny pościg podążał za dwójką Polaków, którzy ukradli samochód. Zdaniem świadków sceny wyglądały niczym z filmów gangsterskich. W akcji uczestniczył również helikopter. Wydarzenia miały miejsce ponad rok temu, jednak dopiero zapadł wyrok w tej sprawie. Brytyjczycy są oburzeni tym, co postanowił sąd.

Do policyjnego pościgu za dwójką Polaków doszło w kwietniu 2020 roku. 25-latek i 38-latek ukradli sprzed jednego z domów w Southampton samochód. Łupem złodziei padło BMW 520. Polacy chcieli jak najszybciej sprzedać pojazd, czego potwierdzeniem są wiadomości zabezpieczone w telefonie jednego z mężczyzn.

Polacy próbowali wymknąć się policyjnemu pościgowi, ignorując wszelkie zasady ruchu drogowego. Przejeżdżali na czerwonym świetle, na rondach jechali pod prąd, wyprzedzili również karetkę pogotowia. Policja jednak sięgnęła po wszelkie możliwe środki. Droga została zablokowana kolczatką, a w powietrze wzbił się policyjny helikopter.

Złodziei zatrzymano na Spring Road. Funkcjonariusze staranowali kradzione auto, aby uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw. Polacy zostali aresztowani. Oskarżono ich o niebezpieczną jazdę, kradzież samochodu oraz posiadanie narkotyków klasy B. Przyznali się oni do zarzucanych im czynów.

Sędzia z Southampton Crown Court wydał wyrok. Orzeczono 15 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Oznacza to, że Polacy nie trafią do więzienia. Zostali zobowiązani do odpracowania 150 godzin, a jeden z nich dodatkowo musi zapłacić grzywnę w wysokości 200 funtów. Ponadto pozbawiono ich praw do kierowania pojazdami – jednego z nich na dwa lata, drugiego na rok.

Mężczyźni byli zadowoleni z wyroków. Nie podziela tego jednak brytyjska opinia publiczna, która nie pozostawia suchej nitki na wymiarze sprawiedliwości. Internauci w swoich wpisach domagają się deportowania Polaków do kraju i zakazanie im ponownego wjazdu do UK.

Zapraszamy do nowej grupy na FB - Ogłoszenia Warszawa (klik) 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako