W Manchesterze rusza budowa największego parku wodnego na Wyspach

W Manchesterze rusza budowa największego parku wodnego na Wyspach

Największy w UK kryty park wodny z 25 basenami, dziesiątkami zjeżdżalni oraz barów wodnych otrzymał zielone światło. Taki obiekt ma zostać wybudowany w Manchesterze. Otwarcie The Therme planowane jest na 2023 rok.

The Therme to ośrodek biologiczny, który ma mieć powierzchnię blisko 12 hektarów. Jego koszt budowy oszacowano na 250 mln funtów. Obiekt ma być dwa razy większy niż flagowy The Therme w Bukareszcie.

Park wodny ma powstać w pobliżu Trafford Center. Będzie to największa tego typu atrakcja w Wielkiej Brytanii. Aktualnie największy tego typu obiekt znajduje się w Blackpool – mowa o Sandcastle.

W The Therme do dyspozycji gości będzie ok. 35 zjeżdżalni, 25 basenów oraz 30 saun. Obiekt ma być wyposażony w specjalnie zaprojektowaną szklaną kopułę. W parku będzie również siłownia. Na dachu obiektu mają być ule – produkowany tutaj miód będzie sprzedawany w lokalnej restauracji. W środku zaplanowano ogród botaniczny w kształcie róży (o powierzchni 10 tys. mkw.).

W centrum odbywać się będą zajęcia w wodzie oraz zabiegi pozytywnie wpływające na urodę i samopoczucie. Ma to być połączenie przyrody, sztuki i technologii. Deweloper The Theme Group zapewnia, że w UK nie ma jeszcze tego typu obiektów.

Zapraszamy do nowej grupy na FB - Ogłoszenia Warszawa (klik) 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako