ONS: Liczba pracowników w UK systematycznie wzrasta

ONS: Liczba pracowników w UK systematycznie wzrasta

W ciągu dwóch miesięcy liczba pracowników w UK wzrosła o 207 tys. Pozwoliło to osiągnąć rekord poziomu zatrudnienia – 29,2 mln, który był nienotowany od czasu wybuchu pandemii koronawirusa.

Dane dotyczące zatrudnienia dla UK są bardziej optymistyczne niż te z regionu Szkocji czy Londynu. W ostatnich dwóch miesiącach liczba zatrudnionych w Wielkiej Brytanii wzrosła o 207 tys., osiągając poziom 29,2 mln zatrudnionych. W samej Szkocji oraz Londynie we było mniej osób zatrudnionych niż przed wybuchem pandemii.

 

Rynek pracy nadal się odbudowuje. Z szacunków wynika, że wszystkie branże mają co najmniej tyle ofert pracy, co przed wybuchem pandemii. Wzrost zatrudnienia w ostatnich miesiącach wiązany jest również z programem Plan for Jobs. Liczba zwolnień z pracy pozostaje na stosunkowo niskim poziomie. Także stopa bezrobocia systematycznie spada od 8 miesięcy z rzędu. Rząd deklaruje inwestycje na poziomie 500 mln funtów, aby wesprzeć tysiące osób w powrocie do pracy oraz wesprzeć najsłabiej zarabiających.

......................................................................

Zapraszamy do nowej grupy na FB - Ogłoszenia Warszawa (klik) 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako