Na ulicach Londynu pojawi się autobus z dentystą i fryzjerem. Kto będzie mógł z niego skorzystać?

Na ulicach Londynu pojawi się autobus z dentystą i fryzjerem. Kto będzie mógł z niego skorzystać?

Na ulicach Londynu mają pojawić się dwa autobusy, w których będzie można skorzystać z usług dentysty oraz fryzjera. Akcja ta skierowana jest dla osób bezdomnych. Jej start zaplanowany jest na niedzielę. Program będzie trwał 2 lata.

Akcja nosi nazwę „Driving For Change”. W jej ramach osoby bezdomne będą mogły skorzystać z konsultacji lekarskich, strzyżenia, usług dentysty oraz prysznica. Ponadto oferowana będzie im pomoc w założeniu konta bankowego i znalezieniu pracy. Od początku 2022 roku w autobusach będzie można zaszczepić się przeciwko COVID.

Autobusy mają kursować po Londynie 6 dni w tygodniu. W każdym z nich dziennie pomoc ma uzyskać co najmniej 6 osób, w skali roku – ok. 3 tys. Inicjatywę finansuje organizacja non-profit „Change Please”. Ma ona wyszkolić bezdomnych na baristów i pomóc im w znalezieniu pracy. Jednym z celów projektu jest pomoc w wyciągnięciu ludzi z bezdomności.

W przyszłym roku na ulicach brytyjskiej stolicy może pojawić się trzeci autobus, w którym bezdomni będą mogli skorzystać z pomocy psychologa. Jeżeli inicjatywa przyniesie zamierzony efekt, podobne pojazdy wyjadą na ulice Manchesteru.

Według szacunków w UK z powodu pandemii dach nad głową straciły osoby z ok. 130 tys. gospodarstw domowych.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako