UK: Amazon otwiera pierwszy sklep stacjonarny

UK: Amazon otwiera pierwszy sklep stacjonarny

Amazon postanowił otworzyć swój pierwszy stacjonarny sklep w UK. Dotychczas jego punkty istniały wyłącznie w USA.

Co prawda, w Londynie już działają sklepy spożywcze Amazona. Ten jednak ma być zupełnie innych. Ma to być punkt czterogwiazdkowy, w którym będzie można kupić produkty „niespożywcze”, z jakich słynie Amazon. Ma to być konkurencja dla gigantów z rynku retail. W sklepie pojawią się zatem m.in. książki, produkty elektroniczne, zabawki, gry oraz artykuły gospodarstwa domowego. W pinkcie stacjonarnym będzie można kupić wyłącznie przedmioty najwyżej oceniane przez użytkowników (z opiniami min. 4 gwiazdek).

Oznacza to zatem, że asortyment sklepu będzie się dość często zmieniał. Personel ma zwracać uwagę na opinie klientów. To sprawi, że dany produkt może być dostępny jednego dnia, a kolejnego już nie będzie można kupić go stacjonarnie. Ponadto w sklepie będzie można odbierać i zwracać zamówienia otrzymane online.

Pierwszy „czterogwiazdkowy” sklep Amazona w UK otwarto 6 października 2021 roku w centrum handlowym Bluewater w Kent. Pierwsza tego typu placówka istnieje od 2018 roku w Nowym Jorku. Łącznie na terenie USA działa 30 takich sklepów.

 

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako