Polska walczy z napływem nielegalnych imigrantów

Polska walczy z napływem nielegalnych imigrantów

Polska straż graniczna zatrzymała dwóch Bułgarów. Mężczyźni zostali przyłapani na przewożeniu nielegalnych imigrantów. Okazało się, że mieli przy sobie narkotyki i najprawdopodobniej diamenty.

Rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska potwierdziła, że zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Odkryto przy nich narkotyki oraz jak twierdzili – diamenty. Kamienie zostały wysłane do ekspertyzy. Postępowanie ma wyjaśnić, czy otrzymali je jako zapłatę od nielegalnych imigrantów, którym próbowali pomóc przekroczyć granicę.

W środę straż graniczna zatrzymała 13 osób za pomocnictwo. W grupie tej znaleźli się dwaj obywatele polscy. W szpitalach przebywa 15 nielegalnych imigrantów, w tym ośmioro dzieci. U jednego z dzieci zdiagnozowano porażenie mięśniowe.

W nocy ze środy na czwartek do placówki SG w Michałowie trafiła grupa imigrantów. Zadeklarowali oni jednak, że będą ubiegali się w Polsce o ochronę międzynarodową. Mieli złożyć w tym celu stosowne wnioski.

Obecnie w ośrodkach strzeżonych na terenie Polski przebywa 1530 nielegalnych imigrantów.

W samym sierpniu na granicy polsko-białoruskiej polskie służby udaremniły ponad 14 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy. Obecnie w 183 miejscowościach przygranicznych na terenie województwa podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. 30 września został on przedłużony o 60 dni.

......................................................................

Zapraszamy do nowej grupy na FB - Ogłoszenia Warszawa (klik) 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako