Nowe zasady dla podróżujących do Anglii i Irlandii Północnej

Nowe zasady dla podróżujących do Anglii i Irlandii Północnej

Od 4 października obowiązują nowe, uproszczone zasady podróży. Usunięto listy amber i green. Pozostała jedynie lista red.

Brytyjski rząd postanowił uprosić dotychczasowe zasady wjazdowe do UK. Dla niektórych podróżnych złagodzono restrykcje dotyczące testów. Zmiany weszły w życiu 4 października o godzinie 4.00 rano.

Osoby w pełni zaszczepione, które przybywają do UK spoza krajów znajdujących się na liście czerwonej, nie będą musiały wykonywać testów PCR przed przyjazdem. Osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione (po jednej dawce, wyjątek to jednodawkowa Johnson) będą musiały odbyć 10-dniową płatną kwarantannę bez względu na to, z jakiego kraju przybywają. Muszą one również wykonać test przed przyjazdem do UK, w drugim i ósmym dniu po przyjeździe.

Rząd ogłosił te zmiany już w ubiegłym miesiącu. Od tego czasu zauważono wzrost liczby rezerwacji wakacyjnych. Branża turystyczna krytykowała niedawno rząd za zbyt powolne wprowadzanie zmian, które ułatwiłyby przemieszczanie się – zwłaszcza osobom zaszczepionym.

Obecnie na liście czerwonej są 54 państwa, w tym głównie z Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Azji.

W przypadku Szkocji i Walii utrzymany zostaje obowiązek wykonania testu przed przylotem dla osób zaczepionych. Zniesiona jest jednak kwarantanna oraz wystarczy wykonać jedynie jeden test po przybyciu.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako