Polska: Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią

Polska: Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią

Rada Ministrów wystąpiła do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni w pasie przygranicznym z Białorusią. Wprowadzone ograniczenia mają w żaden sposób nie wpływać na życie zawodowe mieszkańców tego regionu.

Stan wyjątkowy ma objąć pas przygraniczny z Białorusią na terenie województwa podlaskiego i lubelskiego. Taki krok ma za zadanie zwiększyć szczelność granicy i zapobiec nielegalnym migracjom.

Premier Mateusz Morawiecki zaznacza, że działanie reżimu Łukaszenki ma na celu wprowadzenie elementu destabilizującego na terytorium Polski, Litwy oraz Łotwy.

Rada Ministrów wystąpiła do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie pasa przygranicznego z Białorusią na okres 30 dni. Podobne regulacje zostały już wprowadzone na Litwie i Łotwie. Stan wyjątkowy ma objąć 115 miejscowości w województwa podlaskim oraz 68 w województwie lubelskim. Na tym terenie mają obowiązywać restrykcje zgodne z przepisami dotyczącymi stanu wyjątkowego. Nie będą one jednak dotyczyły życia zawodowego mieszkańców, w tym działalności gospodarczej czy rolniczej. Ograniczenia będą dotyczyły głównie osób z zewnątrz, obcych na tym terenie.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako