Anglia: Nowe kraje dodane do zielonej listy podróży

Anglia: Nowe kraje dodane do zielonej listy podróży

Angielska zielona lista podróży została zaktualizowana o cztery kraje. Wbrew wcześniejszym spekulacjom wśród nich nie pojawiła się Polska. Na listę trafiły natomiast: Bułgaria, Hongkong, Chorwacja oraz Tajwan. Podróżni powracający z tych krajów zwolnieni są z obowiązku odbycia 10-dniowej kwarantanny. Zmiany wchodzą w życie 19 lipca o godzinie 4.00 rano.

Brytyjskie media spekulowały, że na zieloną listę podczas jej najbliższej aktualizacji trafi m.in. Polska, Włochy oraz Niemcy. Rząd jednak podszedł do tej kwestii dość ostrożnie i rozbudował bezpieczną listę o cztery kraje: Bułgarię, Hongkong, Chorwację i Tajwan, przy czym dwa ostatnie pozostają pod obserwacją i w każdej chwili mogą znaleźć się na bursztynowej liście.

Na bursztynową listę trafiły natomiast hiszpańskie Baleary, które w ostatnim czasie były popularnym kierunkiem wśród brytyjskich podróżnych. Ma to związek z potrojeniem się liczby przypadków nowych zakażeń koronawirusem w tamtym regionie.

Od poniedziałku wchodzi jednak istotna zmiana dla podróżnych z UK. Osoby, które są po dwóch dawkach szczepienia, mogą podróżować do krajów z bursztynowej listy bez konieczności poddawania się 10-dniowej kwarantannie po powrocie. Nadal obowiązuje ich jednak konieczność wykonania testów na obecność koronawirusa przed i po powrocie.

Obecnie na brytyjskiej zielonej liście znajduje się ok. 30 państw. Na czerwonej natomiast ok. 60 krajów.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako