Absurdalny przepis Home Office może uniemożliwić otrzymanie obywatelstwa

Absurdalny przepis Home Office może uniemożliwić otrzymanie obywatelstwa

Portal The London Economic donosi o historii 39-letniej imigrantki z UE, która pomimo wyraźnych przesłanek, nie otrzymała brytyjskiego obywatelstwa. Wielka Brytania od lat jest jej domem, tutaj pracuje, żyje i urodziła dziecko. Zobaczcie, jaki absurdalny przepis Home Office pozbawił ją możliwości uzyskania obywatelstwa.

39-letnia kobieta po raz pierwszy przyjechała do UK, gdy miała 16 lat. Tutaj zdała maturę. Ponownie powróciła na Wyspy na ostatnim roku studiów. Na stałe zamieszkała w Wielkiej Brytanii w 2012 roku.

Kobieta pracuje w UK, ma swój dom, a w styczniu ub. r. urodziło jej się dziecko, które ma podwójne obywatelstwo. 24 grudnia 2020 roku postanowiła złożyć wniosek o brytyjskie obywatelstwo. Okazało się, że Home Office wymaga od niej, aby dokładnie 5 lat temu przebywała fizycznie w UK. Kobieta spędziła kilkanaście lat na Wyspach, jednak nie było jej tutaj 24 grudnia 2015 roku. Z tego też powodu jej wniosek został odrzucony.

17 maja br. z 39-latką skontaktował się pracownik Home Office, informując ją o tym, że jej aplikacja jest błędna. Poinformowano ją, że może złożyć ponownie wniosek z inną datą. Kobieta jeszcze tego samego dnia wysłała ponowną aplikację. Okazało się, że 17 maja 2015 roku również nie było jej w UK. Ponowny wniosek został wysłany 19 maja – tutaj jednak pracownik Home Office poinformował, że ostateczna data złożenia aplikacji w jej przypadku to 17 maja.

Kobieta nie tylko nie uzyskała obywatelstwa, ale również straciła niemal 2 tys. funtów na sprawy związane ze składaniem wniosków.

Dlatego też przed złożeniem wniosku o obywatelstwo należy dokładnie sprawdzić, czy 5 lat temu przebywało się fizycznie w UK.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako