Obywatele UE bez wiz pracowniczych zatrzymani na brytyjskiej granicy

Obywatele UE bez wiz pracowniczych zatrzymani na brytyjskiej granicy

Obywatele UE próbowali przedostać się do UK do pracy bez wiz pracowniczych oraz statusu zasiedlenia. Skutkiem było zatrzymanie i umieszczenie ich w ośrodkach deportacyjnych. Dyplomaci unijni wyrazili swoje zaniepokojenie restrykcyjnym podejściem do imigrantów z UE.

Od 1 stycznia 2021 roku co najmniej 30 obywateli UK zostało zatrzymanych na brytyjskiej granicy. Powodem było to, że próbowali przedostać się do Wielkiej Brytanii do pracy bez wiz pracowniczych czy też statusu zasiedlenia. Wśród zatrzymanych byli obywatele m.in. Niemiec, Grecji, Włochów, Rumunii oraz Hiszpanii.

Zatrzymani imigranci byli wysyłani do ośrodków deportacyjnych, gdzie ich przetrzymywano nawet do siedmiu dni przed odesłanie do kraju pochodzenia. To jasny sygnał, że UK zaczyna traktować surowo imigrantów z UE.

Najwięcej zatrzymanych stanowiły osoby młode, które chciały dostać się do Wielkiej Brytanii, aby pracować w zawodach o niskich kwalifikacjach na krótki okres.

Ambasady krajów UE na terenie Wysp oferują swoim obywatelom pomoc prawną oraz możliwość interwencji w celu skrócenia czasu przetrzymywania w ośrodkach deportacyjnych.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako