Polska: Rehabilitacja postcovidowa ma być powszechnie dostępna

Polska: Rehabilitacja postcovidowa ma być powszechnie dostępna

Minister Zdrowa Adam Niedzielski zapowiedział, że do wzięcia udziału w postcovidowej rehabilitacji w uzdrowisku będzie uprawniało skierowanie od dowolnego lekarza.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w Polsce rehabilitacja postcovidowa będzie powszechnie dostępna. Ogólnodostępność była głównym założeniem podczas opracowywania planu rehabilitacji dla osób, które przebyły covid.

Minister Zdrowia zapowiedział, że wystarczy skierowanie od dowolnego lekarza, w tym POZ, aby dostać się do ośrodka. Rehabilitacja będzie dotyczyła osób, które przechorowały koronawirusa co najmniej rok wcześniej.

Kompleksowy program rehabilitacji opracowała wyspecjalizowana jednostka w Głuchołazach. Przygotowany plan może być świadczony zarówno w uzdrowiskach, jak i warunkach ambulatoryjnych czy domowych. Głównym założeniem rehabilitacji jest powrót do zdrowia. Najczęstszą pozostałością po covidzie jest utrata wydolności oddechowej.

Program będą mogły świadczyć wszystkie uzdrowiska, które wyrażą taką chęć i będą spełniały określone warunki (m.in. minimalną obsadę personelu).

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako