Anglia: Od maja 8 krajów będzie na zielonej liście podróży

Anglia: Od maja 8 krajów będzie na zielonej liście podróży

Brytyjski rząd podjął decyzję, że przemieszczanie się pomiędzy Anglią a innymi krajami nadal będzie ograniczone. Wstępnie wyjątkiem ma być wyłącznie lista 8 krajów z tzw. zielonej listy podróży.

Dopiero na początku przyszłego miesiąca brytyjski rząd ogłosi, czy możliwe będzie wznowienie podróży zagranicznych od 17 maja. Wówczas ogłoszona zostanie zielona, żółta i czerwona lista podróży.

Osoby powracające z krajów oznaczonych na zielono będą musieli wykonać test przed podróżą oraz jeden test typu PCR nie później niż w drugim dniu po powrocie. W przypadku kraju oznaczonego na żółto konieczne będzie odbycie 10-dniowej kwarantanny w domu. Podróżujący powracający z kraju oznaczonego na czerwono będą musieli odbyć 10-dniową płatną kwarantannę w hotelu.

Od czego zależy, na której liście znajdzie się konkretny kraj? M.in. od odsetka zaszczepionej populacji, wskaźnika zachorowań Covid-19, liczby rozprzestrzeniających się wariantów. Według wstępnych analiz na zielonej liście znalazło się 8 krajów: Stany Zjednoczone, Izrael, Gibraltar, Islandia, Irlandia, Malta, Australia i Nowa Zelandia.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako