Pielęgniarka sfałszowała śmierć męża, aby wyłudzić potężne odszkodowanie

Pielęgniarka sfałszowała śmierć męża, aby wyłudzić potężne odszkodowanie

Pielęgniarka w UK postanowiła sfałszować śmierć męża, aby wyłudzić potężne odszkodowanie z ubezpieczenia na życie. Pomimo że sprawę wykryto, kobieta uniknęła więzienia.

Pielęgniarka sfałszowała śmierć własnego męża, aby uzyskać wypłatę niemal 400 tys. funtów z tytułu ubezpieczenia na życie. Zdarzenie miało miejsce w 2016 roku. Rodzina 51-letniej pielęgniarki znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Kobieta oraz jej mąż pracowali jako pielęgniarze w jednym z londyńskich szpitali. Z powodu rosnących długów postanowili sfingować śmierć mężczyzny.

Kobieta zgłosiła, że jej mąż zmarł z powodu zatorowości płucnej w trakcie pobytu na wakacjach w Zimbabwe. Okazało się jednak, że w dzień rzekomej śmierci mężczyzna pracował na długą dzienną zmianę w szpitalu.

Szybko odkryto, że kobieta próbuje wyłudzić pieniądze. Suma ubezpieczenia nie została jej wypłacona, a sprawa znalazła swój finał w sądzie. Obrońca kobiety przekonywał, że jej działania były motywowane ogromną presją związaną z tragiczną sytuacją finansową, a rodzina potrzebowała pieniędzy, aby spłacić długi. Kobieta straciła pracę i nie mogła znaleźć kolejnej. Sąd wziął pod uwagę wszystkie okoliczności i wydał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako