Anglia: Polak skazany za karanie swojego 6-letniego dziecka

Anglia: Polak skazany za karanie swojego 6-letniego dziecka

39-letni Karol Ł., który mieszka w Evesham usłyszał prawomocny wyrok Sądu Koronnego w Worcester. Mężczyzna został skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad swoim 6-letnim dzieckiem. Chłopiec był karany za to, że m.in. nie potrafił poprawnie przeczytać książki w języku polskim.

Dowiedziono, że Karol Ł. wymierzał karę synowi, ponieważ ten nie potrafił poprawie przeczytać książki w języku polskim. Mężczyzna bił dziecko paskiem. Na skórze chłopca odkryto ślady pręgowania. 6-latek był poddawany również innym karom, co przyznał jego ojciec podczas dochodzenia. W dniu zdarzenia 39-latek miał być wyjątkowo sfrustrowany całą sytuacją.

Polak usłyszał także zarzut szczególnego okrucieństwa. Okazało się, że przez godzinę dziecko z podniesionymi w górę rękami klęczało gołymi nogami na ziarnach kukurydzy.

Mężczyzna był już karany. W przeszłości otrzymał Community Order na 12 miesięcy za posiadanie noża w miejscu publicznym.

Obrońca Karola Ł. argumentował, że to pierwsza taka sytuacja z udziałem mężczyzny, który nie wiedział, jak sobie poradzić z dzieckiem. Przekonywał, że gdy ten uderzył swojego syna, miał od razu odczuć wyrzuty sumienia.

Sąd Koronny skazał 39-latka na 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako