Polski gang sutenerów z Londynu rozbity

Polski gang sutenerów z Londynu rozbity

Współpraca polskich i brytyjskich policjantów zaowocowała rozbiciem gangu polskich sutenerów, którzy prowadzili nielegalne agencje towarzyskie (m.in. w Londynie). Osiągane w ten sposób zyski były inwestowane w rynek nieruchomości.

Aresztowań dokonano zarówno w UK, jak i w Polsce. W Białymstoku zatrzymano 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o kierowanie gangiem sutenerów. W Londynie, Kent, Northamptonshire i West Yorkshire dokonano zatrzymań 5 osób, które również wiązane są z działalnością tej grupy. Są to Polki i Polacy w wieku od 29 do 55 lat.

Funkcjonariusze polskich i brytyjskich służb rozpoczęli współpracę kilka miesięcy temu. Dzięki specjalnej umowie stworzyli Joint Investigation Team (JIT). Grupa śledczych z obu krajów prowadziła działania, których celem było unieszkodliwienie grupy przestępczej.

Wstępnie ustalono, że gang działał od 2019 roku. Polacy prowadzili agencje towarzyskie na terenie UK, głównie w Londynie. W agencjach zatrudniano kobiety różnych narodowości. Osiągane dochody transferowano do Polski, gdzie inwestowano w rynek nieruchomości.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako