Polska: Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Polska: Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Polsce oraz w kilkudziesięciu sztabach na świecie trwa właśnie 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane środki mają wesprzeć oddziały laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. „Finał z głową” odbywa się w zupełnie innej formie niż co roku – ma to związek z panującą pandemią.

Tegoroczna edycja Finału WOŚP jest inna niż co roku. Ze względu na pandemię koronawirusa większość wydarzeń przeniesiono do Internetu. W tym roku udział w akcji biorą 1362 sztaby (79 sztabów zagranicznych). Wsparcie płynie nie tylko z całej Polski, ale także m.in.: z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Norwegii, Tanzanii, Australii, Francji, Rosji, Singapuru, Japonii, Meksyku, Indonezji, Wietnamu oraz z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

Na ulicach polskich miast pojawili się wolontariusze, którzy tradycyjnie zbierają pieniądze do puszek. Są oni wyposażeni w maseczki, rękawiczki oraz płyny dezynfekujące. Wpłat można również dokonywać internetowo.

W okolicach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie powstało studio telewizyjne, z którego transmitowane są koncerty. O godzinie 20.00 tradycyjnie odbędzie się „światełko do nieba”.

Przez ostatnie lata WOŚP zebrał 1 mld 330 mln złotych.

 

 

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako