Powracający do UK będą musieli poddać się hotelowej kwarantannie na własny koszt

Powracający do UK będą musieli poddać się hotelowej kwarantannie na własny koszt

Rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowej hotelowej kwarantanny dla osób, które powracają do UK. Podróżni będą zmuszeni odbyć kwarantannę w zatwierdzonych obiektach – na własny koszt.

Istnieje obawa, że nowe warianty koronawirusa z RPA i Brazylii mogą być mniej podatne na szczepionki przeciwko COVID-19.

Dlatego też pojawiły się plany, że osoby powracające do UK będą zmuszone poddać się 10-dniowej kwarantannie w hotelach, które zostały zatwierdzone przez rząd. Koszty takiego pobytu miałby pokryć podróżny.

Zdaniem brytyjskich mediów plan ten popierają m.in. Matt Hancock, Rishi Sunak, Priti Patel i Michael Gove oraz członkowie rządowej Naukowe Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Premier oraz minister transportu Grant Shapps chcą natomiast, aby tylko podróżni wracający z krajów wysokiego ryzyka musieli odbywać hotelową kwarantannę.

Hotelowa kwarantanna stosowana jest już w Australii i Nowej Zelandii. W ostatnim tygodniu w Australii nie wykryto żadnego nowego przypadku zakażenia, natomiast Nowa Zelandia była wolna od nowych zakażeń przez dwa miesiące.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako