Anglia: Covid Payment dla osób z pozytywnym wynikiem testu?

Anglia: Covid Payment dla osób z pozytywnym wynikiem testu?

Pojawiły się głosy, że w Anglii może zostać wprowadzona zapomoga Covid Payment w wysokości 500 funtów. Miałaby ona przysługiwać osobom, które uzyskały pozytywny wynik na koronawirusa. Zdaniem Department of Health and Social Care zachęciłoby to osoby chore do poddawania się samoizolacji.

Z badań Cabinet Office wynika, że jedynie 17 proc. osób, które mają objawy COVID-19, poddają się testom. Department of Health and Social Care uważa natomiast, że tylko 1 na 4 osoby poddaje się koniecznej samoizolacji. 15 proc. osób, które odczuwają objawy choroby, przyznają, że nadal chodzą do pracy.

Stąd też zrodził się pomysł pomocy finansowej w postaci 500 funtów dla osób, które poddadzą się testowi i otrzymają pozytywny wynik. Ma to zachęcić do pozostania w domu przez 10 dni. Obecnie, aby otrzymać taką pomoc, konieczne jest spełnienie wielu warunków – a więc nie przysługuje ona każdemu. Department of Health and Social Care przekonuje, że taka pomoc powinna się należeć każdemu.

Rząd rozważa wprowadzenie takiego pakietu pomocowanego. Kosztowałby on jednak Wielką Brytanię ok. 453 mln funtów tygodniowo.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako