UK: Przed sądem stanął Polak, który po pijaku rozrabiał w hotelu

UK: Przed sądem stanął Polak, który po pijaku rozrabiał w hotelu

Nagi pijany Polak biegał po hotelu. Mężczyzna wdał się w bójkę z policjantami, którzy interweniowali. Przed sądem miał tłumaczyć, że miało to związek z halucynacjami, które wywołało zażycie różowej tabletki.

Do incydentu doszło 17 grudnia 2020 roku podczas wyjazdu służbowego. Nad ranem w hotelu Holiday Inn nagi mężczyzna zaczął biegać po korytarzach. Zakłócał sen innych gości oraz pukał do ich drzwi. Obsługa hotelowa nie potrafiła opanować Polaka. Na miejsce wezwano zatem policję.

49-letni mężczyzna był pijany i stawiał opór wobec interweniujących mundurowych. Polak wulgarnie zwyzywał policjantów, jednak ostatecznie udało im się go obezwładnić i zatrzymać.

Mężczyzna stanął przed sądem Norwich Magistrates Court. Usłyszał zarzut obnażania się, utrudniania policjantom wykonywania ich czynności służbowych oraz obrażania ich. Polak miał tłumaczyć, że jego zachowanie spowodowane było zażyciem tajemniczej różowej tabletki. Miała ona wywołać halucynacje, a mężczyzna – jak twierdzi – nic nie pamięta z tamtej nocy. Jednocześnie przeprosił za całą sytuację.

Norwich Magistrates Court wymierzył karę finansową – 500 funtów za obnażanie się, 200 funtów za awanturowanie się oraz 350 funtów za stawianie oporu podczas zatrzymania. Ponadto musi wypłacić policjantowi rekompensatę – 100 funtów, opłacić koszty sądowe – 105 funtów oraz victim surcharge – 105 funtów.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako