Met Office wydało bursztynowy alert dotyczący obfitych opadów deszczu i powodzi

Met Office wydało bursztynowy alert dotyczący obfitych opadów deszczu i powodzi

Nad Wielką Brytanię nadciąga huragan Christoph. W związku z tym Met Office wydało bursztynowy alert pogodowy. Dotyczy on obfitych opadów deszczu oraz powodzi głównie w północnej Anglii. Osoby zamieszkujące South Yorkshire powinny przygotować się na ewentualną ewakuację w przypadku wystąpienia powodzi.

Spodziewane obfite opady deszczu mogą spowodować powodzie. Sytuacja pogodowa jest zmienna. Met Office prognozuje ulewne deszcze na wtorek, środę i czwartek. Mieszkańcy północnej, centralnej i wschodniej Anglii zostali poinformowani o możliwości powodzi. Lokalne władze przygotowują się na ewentualną konieczność ewakuacji ludności.

Obfite opady mają rozpocząć się już we wtorek w nocy. Wraz z topniejącym śniegiem mogą spowodować poważne zagrożenie powodziowe. Mieszkańcy zagrożonych terenów powinni liczyć się z przerwami w dostawie prądu, odcięciem niektórych zalanych dróg oraz ogólnymi utrudnieniami w podróży.

Dużą część regionu Midlands, północnej Anglii, południowej Szkocji oraz Irlandii Północnej objęto żółtym alertem pogodowym dotyczącym obfitych opadów deszczu.

Ponadto Met Office prognozuje dalsze opady śniegu – w weekend.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako