UK: Ruszył proces Polaka oskarżonego w sprawie Libby Squire

UK: Ruszył proces Polaka oskarżonego w sprawie Libby Squire

Przed sądem Sheffield Crown Court ruszył proces Pawła R. 26-latek jest oskarżony o zgwałcenie i zamordowanie 21-letniej studentki Libby Squire. Polak już wcześniej został skazany na 8,5 roku pozbawienia wolności w związku z m.in. przestępstwami seksualnymi.

Sprawa Libby Squire miała swój początek w lutym 2019 roku. Młoda kobieta ostatni raz była widziana 1 lutego. 20 marca jej ciało wyłowiono z rzeki Humber. Policja od początku dochodzenia miała na oku Pawła R. Początkowo Polak został oczyszczony z zarzutu dotyczącego morderstwa. Jednak równolegle toczyła się sprawa dotycząca innych przestępstw.

Mężczyzna został oskarżony o włamania do domów, podglądanie oraz nieprzyzwoite zachowanie. 26-latek kradł z pobliskich nieruchomości damskie majtki, zabawki erotyczne, wibratory i kondomy. Ponadto podglądał kobiety podczas czynności seksualnych. Polak za te czyny został skazany na 8,5 roku pozbawienia wolności.

Paweł R. pozostaje również głównym podejrzanym w sprawie Libby Squire. Polak miał zgwałcić i zabić studentkę, a następnie wrzucić jej ciało do rzeki. Oskarżony nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Twierdzi, że spotkał Libby, która była przemarznięta i pijana, a następnie odwiózł ją w bezpieczne miejsce.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako