UK: Czy dystans społeczny zostanie zwiększony do 3 metrów?

UK: Czy dystans społeczny zostanie zwiększony do 3 metrów?

Naukowcy z komitetu doradczego Sage zaapelowali do premiera Johnsona, aby dystans społeczny został zwiększony z 2 do 3 metrów. Zdaniem ekspertów jest to konieczne zwłaszcza w obliczu wykrycia nowej, bardziej zaraźliwej mutacji koronawirusa.

Wezwanie naukowców o zwiększenie dystansu społecznego zbiega się ze stale rosnącą liczbą nowych zakażeń w Wielkiej Brytanii. Trzeci lockdown nie przynosi oczekiwanych rezultatów, dlatego też zdaniem ekspertów z komitetu naukowego Sage zwiększenie dystansu społecznego mogłoby przynieść pozytywne efekty.

Ponadto naukowcy apelują do premiera, aby całkowicie zakazał wyjść z domu. Okazuje się, że niektórzy traktują możliwość ćwiczenia na zewnątrz jako sposobność do spotkań towarzyskich z osobami z innych gospodarstw domowych. Minister zdrowia Matt Hancock zaznaczył, że nie wyklucza kolejnych działań w razie potrzeby.

Downing Street przekazało natomiast, że na razie nie ma planów wprowadzenia zasady 3 metrów. Decyzja o zaostrzeniu restrykcji może jednak zapaść w każdej chwili.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako